Oto Kiralama, Alanya-Antalya Kiralık Araba-Araç. Alanya Gazipaşa Havalimanı

En uygun fiyatlarla ve en yeni araç filomuzla Alanya rent a car sektöründe hizmet vermekteyiz.

Alış Yeri
Dönüş Yeri

KİRALAMA KOŞULLARI

 

Alaiye car rental Araç Kiralama Koşulları

 

Araç Kiralama Şartları Kiralama Yaşı

- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş (R.Clio, Hyundai Era,VW Polo vb.)
- Orta grup araçlar için 25 yaş (R.Megane, Fiat Linea,VW Jetta, VW Golf, Mini Cooper vb.)
- Üst grup araçlar için 27 yaş (Ford Mondeo, VW Passat vb.)
- Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. (BMW, Mercedes C180 vb.)

Kiralama Süresi


Araçlarımız, günlük olarak en az 24 saat, aylık olarak ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

Ehliyet Süresi


- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.. Türk vatandaşı olmayan müşterilerimizin pasaport ve Türkiye'ye giriş tarihinin 6 aydan daha kısa olduğunu gösterir bir belgeyi de ilave olarak yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 6 aydan daha uzun süredir Türkiye'de bulunan yabancı ehliyetli müşterilerimizin Türk Ehliyeti göstermeleri gerekmektedir.

 

Olası gecikmeler durumunda:

 

Depozit ( Kredi Kartı Kullanımı)

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için 1200 TL, orta ve üst grup araçlar için 1500 TL lüks grup araçlar için 4000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilecektir. Kiralamanız bitiğinde blokelerin kaldırılması için ilgili banakya yazılı olarak bilgi geçilir. Bu blokeleri bir satış işlemi olmadığı için bankaya ödemek zorunda değilsiniz. 

Daha güvenli bir sürüş ve kiralama için son 6 ayda firmamızdan araç kiralamamış müşterilerimizin finansal analizleri findeks.comsitesi üzerinden yapılacaktır. Rapor gönderimi sizin tarafınızlan onaylanmadığı veya finansal analiz sonucu Alaiye rent a car araç kiralama şartlarını karşılamadığı takdirde rezervasyon yapılmış bile olsa araç teslimi yapılmayacaktır.


Yakıt

Lütfen aracı teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. 

Farklı Bir Şehre İade:

Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir Şehire iade etmek istediğinizde “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.

Sigortalar ve Güvenceler

Araç sigortalarımız kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz sigortalar ve güvencelerimiz hakkında bilgi aşağıdaki gibidir.

 

Trafik Cezaları:

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılacaktır.

 Ek Ürün ve Hizmetler
 

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ulaşabilirsiniz.

  • Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
  • Bebek Koltuğu
  • Navigasyon
  • Adrese Teslim ve İade
  • Ek Sürücü Hizmeti

 HGS

Paralı otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS servisi için kullanım ücreti ve ilaveten  5 TL/kiralama servis bedeli kiralama ücretinden ayrı olarak tahsil edilir.

 Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir

Ödeme Koşulları ve Güvenlik 

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve ek sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir. Ekonomik , Orta ,Kombi ve Attractive Plus araç gruplarımız haricinde tüm araç gruplarımızda şahsınıza ve farklı bankalara ait çift kredi kartı ibraz edilmesi zorunludur. 

Teminat Ücreti:
Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 300 TL ila 2.000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 7 gün içerisinde tamamen iade edilmektedir. 

Güvenlik
Alışverişinizi daha güvenli yapabilmeniz için www.alaiyecarrental.com.tr SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır

Rezervasyon, Sözleşme Değişiklik; ve Değişiklik

“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” Tercihli Rezervasyonlar:
“Şimdi Öde” ve “Sonra Öde” tercihli rezervasyonlarınızda alış şube değişikliği dışında, araç grubu, rezervasyon tarihini değiştirebilir, ek ürün ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. Bazı değişiklikler, fiyat farklılıklarına neden olabilir. Alış şube değişikliği yapılmak istenmesi durumunda mevcut rezervasyonun iptal edilip yeni bir rezervasyon yapılması gerekmektedir. Yeni rezervasyonunuzda maalesef bir önceki rezervasyonunuzdaki fiyatlar geçerli olmayacaktır 

Kiralama Erken İade: 
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz. 

Kiralama Uzatma: 
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. 
 

İptal ve İade Uygulaması:
Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki 1 saat içerisinde rezervasyonunuzu ücret kesintisi olmaksızın iptal edilebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde toplam rezervasyon gün adedinizin sadece ilk gün bedeli sizden tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir.  


Önemli Uyarılar:

 Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı,sanal kart,debit kart geçerli değildir.

 SORUMLULUKLARINIZ

 
BİZİ TAKİP EDİN

Sosyal medyada bizi takip edin indirim ve kampanyalardan ilk siz haberdar olun fırsatları ilk siz yakalayın

SOSYAL MEDYA PAYLAŞ

Sosyal Medya'da bizi paylaşın, tanıdıklarınız da kaliteli hizmeti en uygun koşullarda almanın keyfini yaşasın...

E-POSTA KAYDET
Haber listemize kayıt olun Kampanya ve yeniliklerden ilk önce siz haberdar olun
© 2016 Rent a Car